B72207S151K111
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
B72207S151K111
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 150 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1.2 kA
Surge Energy Rating : 11 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 395 V
Series : Automotive
Varistor Voltage : 240 VDC
Voltage Rating DC : 200 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 210 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 150vrms 7mm StdCrimp